V petek, 26. 5. 2017, smo na matični šoli naravoslovni dan namenili dnevu Zemlje

s podnaslovom Ekologija odnosov.
Učenci 1.p so skupaj z učiteljico Majo občanom v mestu Tržič delili srčke z lepimi mislimi. Ljudje so bili navdušeni, se nam zahvaljevali in nas celo nagradili z drobižem. Gospod s tržnice se je za poklonjene srčke zahvalil kar s škatlico češenj.
Ta čas so si učenci od 2. do 4. razreda, z učiteljicama Heleno in Katjo, pred OŠ Tržič, ogledovali stojnice in pokušali hrano raznih narodnosti.
V učilnici je sledila analiza veščin, katerim smo v tem šolskem letu namenili več pozornosti: pogum, družina, ljubezen in prijateljstvo, sreča, ekologija.
Vsak je obrisal svojo roko in nanjo napisal primer iz veščine, ki se ga je še posebej dotaknila. Roke so razstavili na hodniku.
Vodji dneva, učiteljici Asja in Vida, sta organizirali,

da smo po malici v delavnicah spoznavali:

REŠEVALNI PSI – POPOLNI PRIJATELJI.

Sergeja Osredkar

KLJUČ LJUBEZNI ZA BOLJŠI IN LEPŠI SVET

Alenka Kos

Prvi razredi

GOZDNE ŽIVALI

LD Tržič

PA ZAPLEŠIMO…

Plesni studio Špela

Drugi razredi

TRŽIŠKE FLIKE

Marinka Damjan

Vili Vogelnik:

fotografije + Ogled filma TRŽIČ –BISER MED GORAMI

Tretji razredi

Pohod in ogled čistilne naprave Tržič

Peti razredi

Pevski zbor, z učiteljico Uršo, se je pridružil vsem pevskim zborom iz tržiških šol, ki so prvič zapeli ob 7.30 na griču Svetega Jožefa in nastopili na TV Slovenija v oddaji Dobro jutro. S pesmijo so razvedrilo in dobro voljo prenašali po Tržiču. Zapeli so v Zdravstvenem domu, na Občini, pred OŠ Tržič.

Vsi smo preživeli čudovito, razgibano dopoldne in se veliko novega naučili.

Maja Ahačič