Sobota, 19. 10. 2019

Okoli 100 pohodnikov: učencev iz Kovorja, Bistrice, Tržiča, Podljubelja in Loma ter nekaj odraslih se nas je v spremstvu vodnikov in mentoric, v vremenu z nizko oblačnostjo odpravilo na pohod v smeri: OŠ Tržič-Cimper-Završnik-Pirmance-Brežce-OŠ Tržič.

Ozka steza je od vsakega zahtevala previdnost, kar so mladi planinci odgovorno sprejeli. Čas za igro je bil na Završnikovem dvorišču, kjer nas je sprejel Matjaž Rožič. Postregla sem s kavo in domačo zaseko. Nadaljevali smo pohod v začrtani smeri, uživali v jesenskih barvah, v dokaj mračnem razgledu v pogovorih in v opazovanju gob.

Ko smo se vrnili pred OŠ Tržič se je vlil dež, zato smo nekateri čakali prevoz v šoli, kjer je Darja Zupan organizirala likovno kolonijo za osnovnošolske učence tržiških šol. Ogledali smo si njihovo zanimivo ustvarjanje in prijetno vzdušje.